Sociální demokracie v Hodoníně si zvolila nového předsedu a vedení


Členové České strany sociálně demokratické Hodonín po svém volebním neúspěchu zvolili nové vedení v nové místní organizaci. Předsedou se stal bývalý zastupitel města Hodonína Pavel Benovič. Byl zvolen i výbor místní organizace ve složení Mgr. Jiří Janda, Ing. Stanislav Brejcha, Josef Běloch, Lucie Fajmanová, Romana Šmachová a Šárka Látalová.

Po diskusích o volebním neúspěchu se většina sociálních demokratů rozhodla jít jinou cestou než původní organizace ČSSD ve městě Hodonín plánovala. Byla proto založena nová místní organizace a změnilo se i vedení, které bude nové práci sociálních demokratů v Hodoníně více nakloněno, uvedl Benovič.

 

Poslední čtyři roky byl předsedou Roman Sedlačík. Ve volbách v roce 2010 získala sociální demokracie téměř 20% hlasů přesněji 47 651 platných hlasů, což bylo 19,36% a stala se vítězem voleb, se sedmi zastupitelskými mandáty. Ovšem situace v tomto volebním období byla naprosto jiná, ČSSD v těchto volbách zažila citelný propad, získala jenom 22 028 platných hlasů což bylo 12,94% a celkem 4 mandáty zastupitelů.

 

Bývalá místní organizace ČSSD v Hodoníně už neplnila svůj primární cíl a velké množství jejích členů nebylo spokojeno s postupem a prací svých zástupců v orgánech města. Vážné mezery byly i v rámci plnění volebního programu, vystupování na veřejnosti ale i ve vnitrostranických otázkách. To muselo zákonitě vést ke změně. Věřím, že tato změna se setká nejen s výraznou obměnou systému práce nové místní organizace, ale i s pozitivními ohlasy u občanů města. Všechno je jenom o práci a já věřím, že jenom výsledky své vlastní práce můžeme naše spoluobčany přesvědčit o správnosti našeho rozhodnutí.

 

Do budoucna chceme více komunikovat a diskutovat jak s širokou veřejností, tak i s dobrovolnými organizacemi a spolky. Dodal ještě Benovič.


© 2010 ČSSD Hodonín | Vytvořil TRUE-DESIGN | Přihlásit se